cz / en

Ida Paula Rolf

Dr. Ida P. RolfováIda Paula rolf se narodila 19. května v 1896 v Brooklynu v New Yorku. Získala doktorát z biochemie na fakultě lékářství a chirurgie na universitě Columbia. Dvanáct let pracovala v Rockefelerově institutu na oddělení chemoterapie a v organické chemie. Studovala matematiku a nukleární fyziku v Curychu a homeopatické lékařství v Ženevě.

Na základě nespokojenosti s dostupnými léčebnými metodami začala ve 30.letech 20.století objevovat osteopatii, chiropraktickou léčbu, tantrickou jógu, Alexandrovou techniku a práci Korzybského o vědomí. Rozvíjela práci s chronicky nemocnými, kteří nemohli nalézt pomoc někde jinde a zaznamenala mnoho ůspěchů. V 50 letech se její pověst rozšířila až byla na návrh Fritze Pearlse zakladatele Gestalt terapie pozvaná do institutu Esalen v Kalifornii. Tam začala školit terapeuty a instruktory ve Strukturální integraci.

V 70 letech (1979) založila Ida Paula Rolf vlastní školu strukurální integrace. Existuje již několik škol, které pokračují ve výzkumu Idy P. Rolf a prohlubují porozumění vztahu gravitace a struktury lidského těla.