cz / en

Viscerální manipulace a Rolfterapie, strukturální integrace

RolfterapieRolfterapie uspořádává a vyrovnává fyzické tělo v rovnováze. Zlepšuje tělesnou strukturu člověka, držení těla a jeho pohyb. Tělo funguje jako celek. Vyvážení těla se dosáhne prostřednictvím systematické manipulace, které mění fascie neboli pojovovou tkáň, která obklopuje svaly, kosti i orgány (článek o fasciích).

Po aplikaci rolfingu se klient cítí volněji, vypadá lépe, vyšší, vitálněji i psychicky, účinek je dlouhodobější. Je důležité vykonávat pohyb správně, pod dohledem terapeuta, aby se naučené a zažité pohybové návyky nevracely.

Rolfing lze propojit s Viscerální manipulací, která se zaměřuje na vnitřní orgány v těle. Pracuje s fasciemi, které obklopují orgány a propojují je mezi sebou. Viscerální manipulace je technika se širokým spektrem účinků, kromě efektů na zlepšení funkce orgánů, ovlivňuje i nervy, cévy, klouby a další tkáně. Aby orgán mohl správně fungovat, potřebuje plnit svoji funkci a mít možnost pohybu. Viscerální manipulace se nezaměřuje jen na bolesti podobně jako rolfing, ale pracuje s celým tělem komplexně.

RolfterapieNapříklad: Bolest ramene není vždy zapříčiněná v místě, kde je napětí. Příčina potíží může být v játrech, žaludku a jinde. Práce s viscerální manipulací je pro tělo důležitá. Pokud Rolf terapeut uspořádává tělo fyzicky tlakem na pojivové tkáně, je potřeba uvolnit i orgány, viscerální manipulací.

RolfterapiePoznámka: Rolfing strukturální integrace (Rolfterapie) je metoda, která prospěla již mnoha sta tisícům lidí na celém světě. Je to metoda založená vědeckém zkoumání vlastností pojivových tkání lidského těla a uvedená do praxe paní I.P. Rolf.